TURKIS HALSKÆDE Sølv 835 forgyldt.

437924. TURKIS HALSKÆDE Sølv 835 forgyldt.

Halskæden er lavet af 835 sølv og er stemplet derefter. Den har en fint struktureret midtersektion med en oval naturlig turkis cabochon og 4 runde facetslebne hvide topaser.
Halskæde længde 42 cm, bredde 2 cm, turkis 8 x 6 mm = 1 ct., vægt 10,5 gram.

Rigtig god stand, der er også matchende damering og armbånd.

Få foretaget en gratis vurdering!

Inter-Arte
Antal besøg: 1.026