SIDEBORD. Art Nouveau, eg.

SIDEBORD. Art Nouveau, eg.
4378878. SIDEBORD. Art Nouveau, eg.

Egebord med lige, tilspidsede ben, et skufferum og en nederste hylde. Overkant med bagplade dekoreret med håndskåret motivindretning i form af tre keglelignende blomster i relief. Kassen forsynet med metalbeslag.

Dimensioner: højde ca. 92 cm (inkl. bagplade), bredde ca. 65 cm, dybde ca. 50 cm.

Brugsslitage, mindre mærker og ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 332