DAVID GRIFFITHS, M.B.E. (B. 1939). PORTRÆT AF PATRICK PROCTOR.

4378370. DAVID GRIFFITHS, M.B.E. (B. 1939). PORTRÆT AF PATRICK PROCTOR.

Olie på lærred, signeret, 60 x 76cm (billede), 65 x 81cm (ramme)

Patrick Proctor var på Slade med Griffiths, og dette portræt er på forsiden af en nyligt udgivet bog med portrætter af Griffiths.

God stand.

Tema

20th Century Art & Design

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand.

Tema

20th Century Art & Design

Antal besøg: 700