JOHAN GEORG ARSENIUS. Efter. Stabilt interiør, olie på lærred signeret J Arsenius Kop L Ribbing 95.

437554. JOHAN GEORG ARSENIUS. Efter. Stabilt interiør, olie på lærred signeret J Arsenius Kop L Ribbing 95.

To heste og en hund i en stald med stylter.
Billedet, der er en kopi af John Arsenius' original, har hængt i Ulfsnäs trust. Kunstneren og også godsejeren Lennart Ribbing er blevet garanteret af sit barnebarn Ulla Olin gennem en signatur i kuglepen på spændingsrammen.
"Kopieret af Lennart Ribbing min bedstefar ULLA OLIN Maleriet hang på bedstefars værelse på Ulfsnäs efter bedstemors død 62x80, indrammet 77x85 cm.

Slid, tab af farve, lærredet skal strækkes.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.783