JOHAN GEORG ARSENIUS. Efter. Stabilt interiør, olie på lærred signeret J Arsenius Kop L Ribbing 95.
437554. JOHAN GEORG ARSENIUS. Efter. Stabilt interiør, olie på lærred signeret J Arsenius Kop L Ribbing 95.
To heste og en hund i en stald med stylter.
Billedet, der er en kopi af John Arsenius' original, har hængt i Ulfsnäs trust. Kunstneren og også godsejeren Lennart Ribbing er blevet garanteret af sit barnebarn Ulla Olin gennem en signatur i kuglepen på spændingsrammen.
"Kopieret af Lennart Ribbing min bedstefar ULLA OLIN Maleriet hang på bedstefars værelse på Ulfsnäs efter bedstemors død 62x80, indrammet 77x85 cm.