TIAS ECKHOFF. Et sæt af 43 stykker, „Cypress“, sterlingsølv, Georg Jensen, Danmark.

4372932. TIAS ECKHOFF. Et sæt af 43 stykker, „Cypress“, sterlingsølv, Georg Jensen, Danmark.

Stemplet, bestående af
6 gafler, længde 19 cm
6 gafler, længde 17 cm
6 knive, rustfrit blad, længde 22 cm
6 knive, rustfrit blad, længde 20 cm
6 skeer, længde 15,5 cm
6 skeer, længde 18 cm
6 skeer, længde 12,5 cm
1 stegegaffel, længde 21 cm
Vægt ex knive med rustfrit blad, ca. 1160g.

Spor af brug, ridser vises.

Få foretaget en gratis vurdering!

Stemplet, bestående af
6 gafler, længde 19 cm
6 gafler, længde 17 cm
6 skeer, længde 15,5 cm
6 skeer, længde 18 cm
6 skeer, længde 12,5 cm
1 stegegaffel, længde 21 cm

Spor af brug, ridser vises.

Antal besøg: 318