Lysekrone i empirestil, 20. århundrede.

4370300. Lysekrone i empirestil, 20. århundrede.

Ramme lavet af messing. Hængslet med prismer. Seks lysestager, seks elektriske lyspunkter. Diameter ca 56, højde 65 cm.

Brugsslitage. Ridser og mærker, enkelte prismer kan mangle. Ikke funktionstestet, der gives ingen funktionsgaranti.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 520