SEVERIN HANSEN. Cirkulært sofabord af eg, Haslev Møbelfabrik, Danmark, 1960'erne.

4369369. SEVERIN HANSEN. Cirkulært sofabord af eg, Haslev Møbelfabrik, Danmark, 1960'erne.

Cirkulært sofabord af eg. Designet af Severin Hansen og fremstillet og mærket hos Haslev Møbelfabrik.

Mål:
Højde: 50 cm
Diameter: 90 cm.

Alders- og brugsspor, herunder ridser, mærker og hak.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mål:
Højde: 50 cm
Diameter: 90 cm.

Antal besøg: 598