4369369. SEVERIN HANSEN. Cirkulært sofabord af eg, Haslev Møbelfabrik, Danmark, 1960'erne.
Cirkulært sofabord af eg. Designet af Severin Hansen og fremstillet og mærket hos Haslev Møbelfabrik.
Mål:
Højde: 50 cm
Diameter: 90 cm.
Alders- og brugsspor, herunder ridser, mærker og hak.