Kamerahus, Praktica IV, Kamera Werkstätten Guthe & Thorsch.
Kamerahus, Chinon, „CE-3 Memotron“, serie nr.: 143690.
Objektiv, Ekspertzoom, 1:3.5 f=40-105 mm, 671232, 67ø.
Objektiv, Auto Chinon, 1:1.7 f=55 mm, 502367.
Objektiv, Auto Chinon, 1:1.7 f=55 mm, 441732.
Linse, Asahi Opt.Co, „Makro-Takumar“, 1:4/50, 1315895.
Objektiv, Konica, „Hexar AR“, 135 mm F3.5, 4206407, 55ø.
Linse, Helios-44M, 2/58.
Objektiv, Sigma, DL Makro, 70-300mm 1:4-5 .6 D, 1239672, ø58.
Lyn, Metz, 45 CL-1.
Lyn, Nissin, 340T.
Flash, Sunpak, bil 300.
Ringflash, Minicam Japan.
APS Auto teleplus 2x konverter.
Brugsslitage. Patina. Linser, for det meste med mindre fugtfejl og små ridser. Der ydes ingen funktionel garanti.