Sølvgenstande, 11 stk., 20. årh.

4367824. Sølvgenstande, 11 stk., 20. årh.

1 stk lille sølvskål på fødderne
Stemplet kattefod, S, 835
Højde ca. 4,5 cm

1 lille sølvfad med åben kant, bund med udsmykning af landsbyscene i relief
Ingen synlige frimærker
Diameter ca. 10 cm

1 serveringsskovl, sølv, „Rosen“, spade med gennembrudt blomsterindretning
Stemplet M&O, kattefod Q9 (1966)
Længde ca. 20,5 cm

3 sukkertænger i sølv, herunder „Rosen“.
Sølv stemplet 1948 og 1954
Længde ca. 7-10 cm

4 sølvsukkerskeer
Sølv stemplet med kattefod
Længde ca. 9-13 cm

1 stk sølvkagetang, „Rosen“
Stemplet NW, kattefod, V8 (1947)

Samlet vægt ca. 302 gram.

Overfladesigning.

Få foretaget en gratis vurdering!

Stemplet kattefod, S, 835
Højde ca. 4,5 cm

Ingen synlige frimærker
Diameter ca. 10 cm

Længde ca. 20,5 cm

Sølv stemplet 1948 og 1954
Længde ca. 7-10 cm

4 sølvsukkerskeer
Sølv stemplet med kattefod
Længde ca. 9-13 cm

1 stk sølvkagetang, „Rosen“

Samlet vægt ca. 302 gram.

Overfladesigning.

Antal besøg: 191