Jeanne d'Arc, viftede med flaget, til hest. Grand Tour objekt.
436665. Jeanne d'Arc, viftede med flaget, til hest. Grand Tour objekt.
Fine detaljerede modeller, dateret til omkring 1880, signeret på basen "A. Toulon To...?", mærket "Jeanne d`Arc - son entree triomphale a Orleans", poleret støbt zink. Højde 35 cm + 17 cm arm & flag (i alt 52 cm), stativ 28 x 13 cm.