JAAN GRÜNBERG (1889–1969). Blomsterstilleben.

4362339. JAAN GRÜNBERG (1889–1969). Blomsterstilleben.

Olie på pap, 35 x 27 cm, inkl. ramme 50,5 x 41 cm. Signeret J. Grünberg.

HERKOMST
Fra den private samling af Andrus Saareste, efterfølgende arvet inden for familien.

Små pinhuller i billedets øverste kant, let aldersrelateret slid langs bladets kanter, let farvetab.

For spørgsmål og tillstandsrapport bedes du kontakte jonas.malmberg@auktionsverket.com.

Tema

Across The Baltic Sea

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST

Tema

Across The Baltic Sea

Antal besøg: 551