4362339. JAAN GRÜNBERG (1889–1969). Blomsterstilleben.
Olie på pap, 35 x 27 cm, inkl. ramme 50,5 x 41 cm. Signeret J. Grünberg.
HERKOMST
Fra den private samling af Andrus Saareste, efterfølgende arvet inden for familien.
Små pinhuller i billedets øverste kant, let aldersrelateret slid langs bladets kanter, let farvetab.
For spørgsmål og tillstandsrapport bedes du kontakte jonas.malmberg@auktionsverket.com.
Across The Baltic Sea