436220. PORCELÆNGENSTANDE, 5 dele, inklusive Rörstrand, 1900-tallet.
Skål med to fade, Solimene, Italien. Skålens diameter ca 33 cm. Vase, Rörstrand, højde ca 18. Kande, England, højde ca 16 cm.
Brugsslitage. Vase med krakelering. Kande med krakelering og mindre kantafslag på fodring.