MARC CHAGALL. Håndkoloreret bibel ætsning 1956.

4361937. MARC CHAGALL. Håndkoloreret bibel ætsning 1956.

Bibelætsninger " Davids sang" , (Cramer #30) fra Portfolio: Bibelætsninger, 1930-1958. Original ætsning med akvarel på Arches-vævet papir, blyant signeret M. Ch og nummereret 51/100 . 31 x 23 cm (68 x 53).

Undersøgt uden for rammen.

Kunstner/designer

Marc Chagall (1887–1985)

Tema

Palsgaard Curated July

Få foretaget en gratis vurdering!

Undersøgt uden for rammen.

Kunstner/designer

Marc Chagall (1887–1985)

Tema

Palsgaard Curated July

Antal besøg: 514