4361937. MARC CHAGALL. Håndkoloreret bibel ætsning 1956.
Bibelætsninger " Davids sang" , (Cramer #30) fra Portfolio: Bibelætsninger, 1930-1958. Original ætsning med akvarel på Arches-vævet papir, blyant signeret M. Ch og nummereret 51/100 . 31 x 23 cm (68 x 53).