TILLADELSE BAJONET, Tyskland, Tredje Rige.

436180. TILLADELSE BAJONET, Tyskland, Tredje Rige.

Tysk tilladelsesbajonet såkaldt. Ekstra Seitengewehr.
Forniklet beslag med bakelitgreb, forniklet klinge mærket med producentens navn K & Co Solingen.
Samlet længde 37 cm.

Brugsslitage, kar mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Samlet længde 37 cm.

Brugsslitage, kar mangler.

Antal besøg: 2.041