SERVISE, ROSENTHAL, POMPADOUR, 40 STK.

4358597. SERVISE, ROSENTHAL, POMPADOUR, 40 STK.

Forgyldte kanter.
En kande, højde 21cm.
En gryde på underkop, højde 13cm, længde 24cm.
En terrine med låg, højde 16,5cm, bredde 29cm.
Seks serveringsretter varieret størrelse, bredde 24-37cm.
En skål, højde 5,5cm, diameter 24,5cm.
Otte tilbehør, diameter 21,5cm.
Elleve plader, diameter 25cm.
Elleve dybe tallerkener, 25cm.

Brugsslitage. En tønde med et lille stødmærke på fodringen. En serveringsskål samt en dyb plade med let misfarvning. En tallerken, en dyb tallerken og en serveringsskål med defekt/glasurtåge.

Få foretaget en gratis vurdering!

Forgyldte kanter.
En kande, højde 21cm.
Elleve plader, diameter 25cm.

Antal besøg: 1.472