435781. ARMANDUR, 18K guld, New Art, Certina, anden halvdel af det 20. århundrede.
Automatisk. Lys urskive med guldfarvet stick index. Diameter eksklusiv krone ca 32 mm. "For nidkærhed og ærlighed i rigets tjeneste".
Ikke funktionstestet. Brugsslitage.