MART STAM. stol, „S43", til Thonet, 1930'erne.

4357639. MART STAM. stol, „S43", til Thonet, 1930'erne.

Ramme i forkortet stålrør, støbt ryg og sæde. Længde ca 42, bredde 42, højde 81 cm.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere malet farvetab.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 230