LÆNESTOL, 1930'er/40'ere.

LÆNESTOL, 1930'er/40'ere.
4352523. LÆNESTOL, 1930'er/40'ere.

Høj ryg. Elastisk sæde. Tekstilbetræk med dekorativt bånd. Birk armlæn. Bredde 78, dybde ca. 90, ryghøjde 113, sædehøjde 42 cm.

Slid og slitage. Pletter. Der mangler en knap bagpå. Delvis løst dekorativt bånd.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 161