Et sæt med 3 glasgenstande, herunder Edward Hald, Orrefors.

4351885. Et sæt med 3 glasgenstande, herunder Edward Hald, Orrefors.

Karaffel med prop, glas, Edward Hald, signeret Orrefors EH 2498-11 og etiket mærket. Højde inkl prop ca. 30 cm, ca. 8 x 8 cm.
Skål „Fleur“, mærket Orrefors og etiket mærket, højde ca. 8 cm, diameter ca. 12 cm.
Skål, mærket Orrefors og etiket mærket, højde ca. 8 cm, diameter ca. 13 cm.

Brugsslitage, pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage, pletter.

Antal besøg: 186