4351501. PATRICK VON KALKREUTH (1892-1970). havsurf.
Patrick von Kalkreuth (1892-1970), ocean surf, olie på lærred, 71 cm x 100 cm arbejdsstørrelse, 82,5 x 114,5 cm karmstørrelse, signeret.
kræver minimal rengøring, lærred med buler og huller, ramme beskadiget, overfladiske ridser.