4350586. SLAGLÅSPISTOL, tryklås, 19. århundrede.
Træ og metal, rillet rør. Konstrueret af ældre komponenter.
Længde: 28,5 cm
Indvendig diameter/kaliber: 9 mm.
Brugs- og aldersbaseret slid, udskiftede skruer, træg mekanik, skruer mangler, ingen andre bemærkninger.
Antique Guns