SAXBO, sølvlåsurne Aage Weimar (Danmark, 1902-1986).

4350496. SAXBO, sølvlåsurne Aage Weimar (Danmark, 1902-1986).

Stentøj, blå glasur. Frimærke signeret 1931-1949. H ca. 14 cm.
Cap stemplet Aage Weimar, Sterling sølv. Vægt ca. 105 gram.

Littref: frimærke nr 1412 (1931-1949), S.E. Vingedal, Porcelænsmærker 2001.

Samlernummeretiket.

Få foretaget en gratis vurdering!

Samlernummeretiket.

Antal besøg: 305