PRÆFILATELI, KONGELIGE BREVE, GRAVERINGER.

4348458. PRÆFILATELI, KONGELIGE BREVE, GRAVERINGER.

Håndskrevet brev, underskrevet „Den ydmyge tjener Claes Fleming“, skrevet til „Hans Excellence den norske statsminister... wälborne Herr Fredrik Due“.
Dateret Kongeslottet 10. oktober 1851.

Et sæt af fem breve fra Spanien, Mallorca og Frankrig, 1800-tallet

Graveringsætsning, Alfred Nobel af P. Naszarkowski, nummereret 23/300, mål med passepartout 31x24 cm.
Graveringsætsning, Meilleurs Voeux, Pierrette Lambert af Pierre Albuisson, nummereret 123/1000, mål 15x21 cm.
Graveringsætsning, Eve Luquet, nummereret 375/1000, mål med passepartout 21x15 cm.

Brugsslitage.

Tema

Super collector Per-Johan Weidolf: Part 5

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Tema

Antal besøg: 439