4346234. ANTANAS SUTKUS. „Uden titel“.
Gelatinsølvtryk, billed 54. x 48 cm, bladstørrelse 59,7 x 50 cm. Signeret og dateret a tergo A. Sutkus, 1972. Den bærer også påskriften „Antanas SUTKUS, Untitled, Vlnius, 1972".
Håndtering af folder, retoucher, pletter, vågner langs bladets kanter.
For spørgsmål og tillstandsrapport bedes du kontakte jonas.malmberg@auktionsverket.com.