4344258. ET PAR LAVE FIRKANTEDE MARMORBORDE.
den rektangulære marmorplade over en frise med udskårne stiliserede bladmotiver, alle hævet på tilspidsede ben med riflet og udskåret dekoration, 67 cm x 67 cm x 57 cm høj (2).
Slag, skrammer, ridser, mærker og slid, der svarer til alder og brug.