4343287. VEDHÆNG MED KAMEL SAT I 18 KT. GULD.
En muslingekamel med en skåret klassiserende kvindeprofil med gudinden Diana, fremstillet i 18 kt. guld, stemplet Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1919, højde 4,7 cm ekskl. løkke, vægt 10,8 gram.