Funkis skrivebord, 1930'erne.

Funkis skrivebord, 1930'erne.
4342882. Funkis skrivebord, 1930'erne.

Bundet og lakeret birk. Lige form. Sarg med tre udtræksskuffer. Tilbage med opbevaring (hylder mangler). Længde ca 126, bredde 70, højde 78 cm.

Slid og slitage. Sandsynligvis senere lakeret. Mangel på hylder. En beskadiget nøgleplade.

Nøgle/nøgler findes

Tema

Art Deco & Swedish Grace

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Tema

Art Deco & Swedish Grace

Antal besøg: 1.025