4341761. OPMÅLINGSINSTRUMENTER, TO STYKKER.
Første halvdel af det 20. århundrede, med trækasser: Den ene Fr. J. Bjerg, Stockholm, længde ca. 36 cm og den anden russisk, længde 22 cm.
Kasser ca. 15x40x24 og 11x18x14,5 cm.
Brugsslitage, etuier med pletter, ikke kontrolleret, for funktion er ikke garanteret.