4334767. HASSELBLAD 1600f, kamerahus, 1951.
Serienummer kamerahus, CV 11024.
Serienummer bagcover, CV 11136.
Trådudløser hasselblad inkluderet.
I Hasselblad pap, størrelse 19 x 11,5 x 14,5 cm.
Brugsslitage.
Mindre mærker, ridser.
Kunstlæder delvist løst.
Mindre „buler“ i gardinet.
Ser ud til at fungere mekanisk, ikke funktionstestet med film. Der ydes ingen funktionel garanti.
Brugsslitage.
Mindre mærker, ridser.
Kunstlæder delvist løst.
Mindre „buler“ i gardinet.