BRUNO MERBITZ, PROF. (1918 BERLIN 1997). pige med hund.

433455. BRUNO MERBITZ, PROF. (1918 BERLIN 1997). pige med hund.

Olie på lærred, signeret nederst til højre, verso med bekræftelse fra kunstnerens enke og værk nr.: 106 fra kunstnerens bo, 110 cm x cm.

let farveafskalning øverst til højre.

Få foretaget en gratis vurdering!

Auktionshaus Dannenberg
Antal besøg: 1.029