ARNOLD LYONGRÜN, "forår i Schwarzwald".

432872. ARNOLD LYONGRÜN, "forår i Schwarzwald".

(Domnau 1871-1935 Hamborg) Typiske bondehuse i den grønne dal i den lave bjergkæde. olie/lærred. Signeret nederst til højre; med titlen, påskriften og dateret "Hamburg 37" på bagsiden. 70,5x110 cm. - Tændt. Thieme/Becker 23.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Kunstauktionshaus Schlosser Forum
Adresse

Karolinenstraße 11
96049 Bamberg
Tyskland

Placering
Kunstauktionshaus Schlosser
Antal besøg: 3.340