FLINTWARE, sæt, 16 stykker, „Grå Ränder“, Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

4327657. FLINTWARE, sæt, 16 stykker, „Grå Ränder“, Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

Sauce gryde, ca. 6 cm, højde, 9 cm, længde.
Kaffekop, ca. 6 cm, højde og kaffeunderkop ca. 15,5 cm, diameter.
Serveringsfad, ca. 32 cm, længde.
12 middagstallerkener diameter 24,5 cm.

Brugsslitage, ridser, malingstab.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 265