Lysekrone i empirestil, 20. århundrede.

4326874. Lysekrone i empirestil, 20. århundrede.

Ramme lavet af messing. Hængslet med prismer. Fire elektriske lyspunkter. Diameter ca. 44, højde ekskl. kæde 40 cm.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Prismer kan mangle. Der ydes ingen funktionel garanti. Løse prismer.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 156