KEDEL. Støbejern, 18./20. århundrede.

4325672. KEDEL. Støbejern, 18./20. århundrede.

Kedel/gryde på tre ben, støbejern med bøjler.
Topdiameter 33 cm, højde 30 cm, bredde inkl. bøjler 38 cm.

Brugsslitage. Korrosion, pletter. Overflade snavs. Mindre udfald i overkanten.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 383