BERNHARD LIEBIG. Rothenburg ob der Tauber. St. Georgsbrunnen med udsigt til Markustårnet.
432410. BERNHARD LIEBIG. Rothenburg ob der Tauber. St. Georgsbrunnen med udsigt til Markustårnet.
Georg Bernhard Liebig (17.03.1873 Wernersdorf - 1929/37 Frankfurt am Main); Akvarel på papir, dateret omkring 1910, signeret nederst til højre, yngre indrammet bag glas. mål ca. Ramme 57x68 cm.