LOFTLAMPE: 'Spider' Loftslampe, messing, plast, 1900 tallets midte.

4318894. LOFTLAMPE: 'Spider' Loftslampe, messing, plast, 1900 tallets midte.

Loftlampe bestående af tre lysarme med messingdetaljer og forskelligt farvede plastikfatninger i rød, lyseblå og cremegul samt grøn plast nederst på messingstammen.

Højde: 70 cm.
Bredde: ca. 62 cm. inkl. pærer
Aldersrelaterede brugsspor i form af alm. patina og ridser på de sortlakerede lysarme. Der gives ingen funktionsgaranti.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde: 70 cm.

Antal besøg: 199