KAJSA & NILS STRINNING. Hyldesystem 'Continental' til String, 1960'erne/1970'erne.
431812. KAJSA & NILS STRINNING. Hyldesystem 'Continental' til String, 1960'erne/1970'erne.
Hyldesystem med 3 sektioner af teak og stål, systemet består af 10 hylder med mål 78x20 cm, 2 hylder med mål 78x30 cm, 1 skrivetavle med mål 78x46 cm, 1 skrivebordsdel med 2 skuffer med mål 78x30 cm, 1 vitrineskab med 1 glashylde med målene 78x30 cm og 1 skab indrettet med 2 større og 1 mindre skuffe og 1 hylde.
Systembredde 238 cm Dybde 46 cm Højde 186 cm.
Brugsslitage og enkelte mindre trykmærker, en lås mangler.