SPISESTUEGRUPPE, 5 dele, teaktræ, bl.a. Nils Jonsson, Troeds, 1960'erne.
431651. SPISESTUEGRUPPE, 5 dele, teaktræ, bl.a. Nils Jonsson, Troeds, 1960'erne.
Bord med 4 stole. Bord af massivt teaktræ, ikke originale tilhørende egetræsstole. Bord, længde 135 cm, bredde 84,5, højde ca 73,5 cm. 2 udtræksskiver á 57 cm.
Brugsslitage, ridser, øverste bordplade med ring efter glas.