JAGTTROFÆER, hjorte, et par.

JAGTTROFÆER, hjorte, et par.
4315851. JAGTTROFÆER, hjorte, et par.

Hjortehoveder monteret på trofæskjolde, 1970'erne, et med bashorn.
Installationshøjde med bashorn: ca. 52 cm
Monteringshøjde uden horn: ca. 45 cm.

Hjorte med bashorn: brugsbetingelser
Hjorte uden horn: horn fjernet og mangler, montering ved ørerne har lidt frigivet, slitage på muldyr, i anden funktionsdygtig stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 173