Kødkroge, to franske, 18./20. århundrede.

4312855. Kødkroge, to franske, 18./20. århundrede.

2 stk kødkroge, enkelt- og dobbeltmodel, Frankrig, 19. årh.
Enkelthøjde ca. 24, diameter ca. 30 cm
Dobbelt højde ca. 28, bredde ca. 42 cm.

Rust, slid.

Få foretaget en gratis vurdering!

Rust, slid.

Antal besøg: 134