ALVAR AALTO. bord, model „90A“, Artek, årgang 2012.

4311934. ALVAR AALTO. bord, model „90A“, Artek, årgang 2012.

Bord med ben i lamineret birk og rund plade i laminat, umærket, højde ca. 72, diameter 100 cm.

Brugsslitage, ridser, mærker.

Kunstner/designer

Alvar Aalto (1898–1976)

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage, ridser, mærker.

Kunstner/designer

Alvar Aalto (1898–1976)

Antal besøg: 1.067