4311237. LUTSPILLEREN - signeret.
Olie på lærred signeret nederst til højre Cop. Meurer, Frans Hals-efterlignere fra det 20. århundrede Century, originalen, der blev skabt mellem 1624/26, er i Musee du Luvre Paris, der skildrer en lutespiller i portrætformat, ca. 30 x 40 cm, ramme dekoreret med blomsterapplikationer ca. 44 x 54 cm.