4311134. JEAN OG BETSY - Müller-Stahl, Armin.
Farvelitografi, portrætformat, signeret med blyant nederst til højre, Armin Müller-Stahl (*1970 i Tilsit) er en tysk skuespiller, musiker, maler og forfatter, modtog anerkendelse i både tyske stater og op til Hollywood for sin skuespilpræstation, nomineret til en Oscar i 1997, og også adskillige. Udstillinger med hans tegninger og akvareller (kilde Wikipedia), her en abstrakt komposition af et siddende par, trykket på et dokument med titlen *Balance*, ca. 20 x 28 cm, bag glas i ramme med dobbelt passepartout ca. 40 x 50 cm.