FIGUR, keramik, Royal Dux Bohemia, 20. århundrede.

430787. FIGUR, keramik, Royal Dux Bohemia, 20. århundrede.

Mand med heste. Mærket nedenunder.
Højde 33 cm.
Længde 32 cm.

Brugsslitage, Kantstødt i hestens ører og på rytterens højre hånd, en snor af.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 33 cm.
Længde 32 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 4.189