SVENSK KUNSTNER, omkring 1900.

4307864. SVENSK KUNSTNER, omkring 1900.

Olie på lærred, ikke signeret.

46 x 75 cm.

Rammemål: 65 x 95 cm.

Maleriet skal angiveligt skildre Villa Björkbacken, Östergötland. Kunstneren Johan Krouthén opholdt sig til sommerfornøjelsen i slutningen af 1800-tallet og malede en række billeder fra opholdene.

Mindre overfladeslid. Emblemer.

Få foretaget en gratis vurdering!

46 x 75 cm.

Rammemål: 65 x 95 cm.

Antal besøg: 364