4307864. SVENSK KUNSTNER, omkring 1900.
Olie på lærred, ikke signeret.
46 x 75 cm.
Rammemål: 65 x 95 cm.
Maleriet skal angiveligt skildre Villa Björkbacken, Östergötland. Kunstneren Johan Krouthén opholdt sig til sommerfornøjelsen i slutningen af 1800-tallet og malede en række billeder fra opholdene.