BUST Plaster, utydelig mærkning -1786, 20. årh.

4306946. BUST Plaster, utydelig mærkning -1786, 20. årh.

Efter anatomisk gipsmodel på Det Kongelige Danske Kunstakademi, afbildet på Knud Baades maleri „Scene fra Akademiet i København“

Højde 70 cm
Bredde 40 cm.

Overfladeslitage, gnidning.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 70 cm
Bredde 40 cm.

Overfladeslitage, gnidning.

Antal besøg: 516