Et smukt vedhæng sæt med diamanter, en rig, mørkegrøn oval smaragd og ophængt perle.
Hængt på guldbelagt sølvkæde (925 stemplet).
Leveres med en displayboks
Smaragd - ovalt snit, rig mørkegrøn, ca. 1,00 ct.
Diamanter - rundskåret, ca. 0,08 ct
Metal - Gulfarvet Metal
Kædelængde - 45.50cm
Kædevægt - 1.58gm
Vedhæng Vægt - 4.18gm
Kassevægt - 58,35gm
Samlet længde - 64.11gm.
Brugt/ God.