4305994. KABINET, 1930'er/40'ere.
Farvet eg. Lige form, i forsiden to døre fineret i skakternet mønster. Interiør med 2 aftagelige hylder, hyldeholder lavet af messing. Bredde 149, dybde 45, højde 160 cm.
Brugsslitage, en dør har ingen lås, mindre ridser og stødmærker.