RING i 18K gult guld prydet med en grøn sten og 4 diamanter på i alt ca 0,10 carat, Hellström & Åhrling Ab, Stockholm, 1961.
430486. RING i 18K gult guld prydet med en grøn sten og 4 diamanter på i alt ca 0,10 carat, Hellström & Åhrling Ab, Stockholm, 1961.
Ring i 18K gult guld sat med en cabochonsleben grøn sten (smaragd?) To diamanter på hver side i hvidguldsindfatning.
Vægt 3,6 gram.
Størrelse 15,5/49.
Stemplet H&Å, Stockholm bystempel, Kattefod, 18K, L9.
Brugstilstand.
Ridser på grøn sten og på ring.
Lidt bulet.
Vægt 3,6 gram.
Størrelse 15,5/49.
Brugstilstand.
Lidt bulet.