INTARSIABORD, 1800-tal.

INTARSIABORD, 1800-tal.
4304533. INTARSIABORD, 1800-tal.

Vendbar og aftagelig skive med intarsia-indretning og bladindretning på siderne. Indvendigt med intarsia spillebaner til brætspil. Hver kortside med udtrækkelige lysbakker - bredde ca. 15 cm.
Længde ca. 97 cm, bredde ca. 54 cm, højde ca. 75 cm.

Brug og aldersslitage, finértab, tørre revner, pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 582